OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W DYNOWIE.

OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  W DYNOWIE.

OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W DYNOWIE.

W 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, a następnie złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz część artystyczna w murach Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie.

Zespół Szkół Zawodowych im. kardynała Stefana Wyszyńskiego reprezentowali Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pani Halina Cygan oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZSzZ w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz. W obchodach tradycyjnie uczestniczył szkolny poczet sztandarowy pod opieką Pani Karoliny Prokop i Pani Izabeli Jach w składzie: sztandarowy – Oliwier Krupa, Artur Brożek oraz asysta – Gabriela Bielec, Martyna Szeremeta, Oliwia Król i Sylwia Dudek.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14:40 na Rynku miasta, skąd uczestnicy obchodów, władze Dynowa, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta przy akompaniamencie Dynowskiej Orkiestry Dętęj wyruszyli do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dynowie, gdzie odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. dr Norberta Podhoreckiego – Dziekana Dekanatu Dynowskiego.

Po mszy świętej uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami Dynowa, by następnie zgromadzić się w sali gimnastycznej PSP Nr 1 w Dynowie, gdzie odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Dynów działającej przy MOKSiR w Dynowie oraz wysłuchano wystąpienia władz miasta. Występy kolejnych grup oraz dalsza część obchodów odbyła się bez udziału pocztów sztandarowych. W dalszej części uroczystości Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie reprezentowali Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pani Halina Cygan oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół ZSzZ w Dynowie Pan Stanisław Tymowicz.