I konkurs fotograficzno-plastyczny „Dary lasu malowane światłem lub pędzlem”

I konkurs fotograficzno-plastyczny „Dary lasu malowane światłem lub pędzlem” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych  województwa podkarpackiego organizowany przez Nadleśnictwo Dynów został rozstrzygnięty!

W dniu 14 listopada 2023r. w siedzibie Nadleśnictwa Dynów miała miejsce uroczysta gala podsumowująca I konkurs fotograficzno-plastyczny „Dary lasu malowane światłem lub pędzlem”  dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych  województwa podkarpackiego.

Celem konkursu była: edukacja leśna, kształtowanie i rozwijanie zdolności artystycznych i fotograficznych uczniów, promocja terenów leśnych Nadleśnictwa Dynów, rozpowszechnienie wiedzy na temat przyrody leśnej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach artystycznych (plastyczna i fotograficzna) i dwóch grupach wiekowych (grupa I – klasy I-VI szkoły podstawowej i grupa II – klasy VII-VIII szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe). Ilość przysłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania organizatorów! Wpłynęło aż 195 prac z 22 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Skala ta pokazuje jak bardzo młodzi ludzie interesują się otaczającą nas przyrodą, co niezmiernie nas cieszy i podnosi na duchu.

W obu kategoriach konkursu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, zdobywając spore sukcesy:

kategoria plastyczna:

III miejsce Gabriela Bielec – kl. 3THL – opiekun p. Renata Potoczna – Smaroń,

kategoria fotograficzna:

I miejsce- Anna Gierula – kl. 2TL – opiekun p. Natalia Chyłek

wyróżnienia:

Faustyna Martowicz – kl. 1TL – opiekun p. Kinga Ziaja

Aleksandra Niedzielska – kl. 1TL – opiekun p. Kinga Ziaja

Kamil Mioduchowski – kl. 2TI – opiekun p. Izabela Jach

Emilia Żurowska – kl. 3THL – opiekun p. Renata Potoczna – Smaroń

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: p. Grażyna Paździorny – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, p. Krzysztof Strzyż -Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów, p. Katarzyna Wójcik – główny księgowy Nadleśnictwa Dynów. Opiekę nad uczniami podczas gali konkursowej sprawowały: p. Karolina Bal i p. Kinga Ziaja.

Uczniom, opiekunom serdecznie gratulujemy.