Ogólnopolski Konkurs Galileo z Biologii i Chemii.

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z Biologii i Chemii.

W dniu 25 kwietnia 2024 roku odbyło się ogłoszenie wyników Ogólnopolskich konkursów Galileo z Biologii i Chemii organizowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej.  W wydarzeniu tym wzięli udział również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie: Aleksandra Gierula i Weronika Zielińska z kl. 4THL (5- letnie technikum w zawodzie technik handlowiec/technik logistyk), Sylwia Dudek z kl. 2TH (5- letnie technikum w zawodzie technik handlowiec) oraz Anna Gierula  z kl. 2TL. (5- letnie technikum w zawodzie technik logistyk).

Uczniowie musieli zmierzyć się z testami przedmiotowymi z zakresu wiedzy na poziomie szkoły średniej. Najlepszy wyniki z obu testów otrzymała: Weronika Zielińska, która uzyskała: 81% z biologii oraz 73% z chemii otrzymując tym samym dyplomy wyróżnienia. Pozostałe uczennice z niewiele słabszymi wynikami otrzymały dyplomy uznania. Jest to kolejny przykład na to, że w naszej szkole uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i kwalifikację zawodowe, ale również rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych.  Za przygotowanie i organizację konkursu w naszej szkole odpowiedzialny był Pan Paweł Siwulec.