Wycieczka integracyjna klasy 2TL i 3TI do Wieliczki, Krakowa i Energylandii

W dniach 28 i 29 maja 2024 r. odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów klas 2TL i 3TI wycieczka do kopalni soli w Wieliczce, Krakowa i rodzinnego parku rozrywki w Zatorze, Energylandii. O godzinie 4:40 uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli spod szkoły, by trzy godziny później rozpocząć zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Podzieleni na dwie grupy pokonaliśmy z przewodnikami ponad dwukilometrową trasę turystyczną i odwiedziliśmy Muzeum Żup Krakowskich. Następnie zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy autokarem w kierunku stolicy Małopolski czyli Krakowa.

Spacer po krakowskim Kazimierzu zaskoczył wszystkich, którzy kojarzyli Kraków jedynie z Wawelem, Rynkiem, Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Kazimierz, obecna dzielnica Krakowa będąca niegdyś samodzielnym miastem założonym przez króla Kazimierza Wielkiego okazała się zaskakującą atrakcją. To szczególne miejsce ukształtowane przez wielowiekowe sąsiedztwo żydowsko – chrześcijańskie pokazała nam nasza przewodniczka, pani Lidia, która z pasją opowiadała o historii tego miejsca, a także zdradziła nam w jaki nieuczciwy sposób mieszkający tam Żydzi dorabiali się majątków, jak sprytnie omijali obowiązujące ich w Szabat zakazy m.in. zakaz pracy i oddalania się od domu na 2000 kroków. Spacer zakończyliśmy na Rynku, gdzie uczniowie spędzili czas wolny. Popołudnie i noc spędziliśmy w pięknym hotelu „Witek” w miejscowości Modlniczka. Wieczorem, po krótkim odpoczynku, spotkaliśmy się wszyscy na kolacji przygotowanej w formie grilla. W tym miejscu dziękujemy Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie za dofinansowanie tego spotkania integracyjnego.

Kolejny dzień rozpoczął się od śniadania i przejazdu do miejscowości Zator, gdzie mieści się największy rodzinny park rozrywki Energylandia. Przez ponad 6 godzin uczniowie mieli możliwość skorzystania z wybranych przez siebie atrakcji. Z racji wieku uczniowie wybierali przeważnie największe rollercoastery, takie jak Hyperion, Formuła czy Zadra, ale osoby które nie lubią wysokości lub szybkiej jazdy również znalazły coś dla siebie. Pobyt w Energylandii minął szybko i trzeba było wracać do domu. Ostatni punkt programu to wizyta w pobliskiej restauracji McDonalds. W wycieczce wzięło udział 46 uczniów, którzy po opieką swoich wychowawców Pani Karoliny Prokop, Pani Katarzyny Marcinek i opiekuna Pana Piotra Marcinka mieli okazję zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce, poznać historię krakowskiego Kazimierza, a także spędzić czas na zabawie w Energylandii. Przez dwa dni mieliśmy piękną słoneczną pogodę, a uczniowie udowodnili jak stosownie i ładnie potrafią się zachować w każdej sytuacji. Powrót autokarem do domu to ponad dwugodzinny spontaniczny koncert, podczas którego artystami byli sami uczniowie. Repertuar był mieszany, a zysk z tego występu czyli kilkadziesiąt radosnych twarzy znacznie przewyższał jego koszt tj. kilkanaście „zdartych gardeł”. Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor Halinie Cygan i Panu Wicedyrektorowi Piotrowi Zdebowi za udzielenie zgody na ten wyjazd. Raz jeszcze dziękujemy także Radzie Rodziców za częściowe pokrycie kosztów spotkania integracyjnego. Życzymy wszystkim tak wspaniałych wyjazdów.