Termomodernizacja budynku dydaktycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

W dniu 14 sierpnia 2024 roku została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku dydaktycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie”, którą podpisali ze strony Zamawiającego: dr Krzysztof Jarosz – Starosta Rzeszowski oraz Jerzy Bednarz – Wicestarosta Rzeszowski, a ze strony Wykonawcy: Stanisław Wójtowicz właściciel firmy Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Wójtowicz.

W ramach zadania wykonany zostanie remont elewacji budynków Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie – budynku dydaktycznego, łącznika oraz sali gimnastycznej. Obiekty zostaną docieplone zgodnie z obowiązującymi normami, a elewacja zyska nową kolorystykę. Przedsięwzięcie zakłada również wymianę parapetów zewnętrznych, obróbek blacharskich i rur spustowych. Na dachu budynku łącznika przewidziano panele fotowoltaiczne o mocy około 20 kW. Wewnątrz budynku stare oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na nowe o wyższej skuteczności, ze źródłami światła LED, dopasowanymi do funkcji oświetlenia pomieszczenia. Wartość inwestycji wynosi około 2,3 mln zł. Na realizację zadania Powiat Rzeszowski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 1 871 582,41 zł.

Przedsięwzięcie to wpisuje się w działalność Powiatu Rzeszowskiego mającą na celu systematyczne podnoszenie jakości i ulepszanie bazy dla kształcenia w powiecie, w tym dla szkolnictwa zawodowego.

Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie – szkoła licznych możliwości

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie jest jedną ze szkół będących w gestii Powiatu Rzeszowskiego, która oferuje kształcenie zawodowe. To placówka z szeroką gamą możliwości edukacyjnych. Wyposażona jest w nowoczesną bazę dydaktyczną. Innowacyjne podejście do nauczania umożliwia zdobywanie umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz zdobywania praktycznych umiejętności poprzez zajęcia pozalekcyjne i dodatkowe, a także dzięki stażom, praktykom i kursom.