Warsztaty Lifecomp Island w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie

W dniu 18.10.2024 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie odbyły się warsztaty, podczas których 20 uczniów klas czwartych i piątych miało okazję przetestować grę Lifecomp Island, stworzoną przez międzynarodowy zespół w ramach projektu LifeComp i dofinansowaną z programu Erasmus+.

Przy tej okazji mieliśmy przyjemność gościć panią Magdalenę Pardel-Trefler, Fundatorkę i prezeskę Fundacji Wymiany Kulturowej toTU toTAM oraz główną organizatorkę i koordynatorkę warsztatów. Pani Magdalenie Pardel-Trefler towarzyszyli partnerzy zagraniczni, którzy dwa dni wcześniej przyjechali do Polski, by omówić przebieg gry i przygotować się do spotkania z naszymi uczniami. Wśród gości znaleźli się: pani Thekla Roose z Belgii, pani Joana Oliveira z Portugalii, pan Rui Santos z Portugalii, pani Julie Debrabant z Belgii, pani Sancha Ferreira z Portugalii, pan Neil Bell ze Szwecji. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Jerzy Bednarz, wicestarosta rzeszowski i przedstawiciel organu prowadzącego szkołę.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości przez panią Dyrektor Halinę Cygan. W swoim krótkim wystąpieniu pani Dyrektor wspomniała o tym, że świat w którym żyjemy jest silnie zglobalizowany i dynamicznie się rozwija, więc kluczowy staje się rozwój umiejętności efektywnej komunikacji i współpracy z innymi. Następnie głos zabrał pan Jerzy Bednarz, wicestarosta rzeszowski, który nie tylko zaskoczył nas znakomitą znajomością języka angielskiego, ale również żywo śledził przebieg warsztatów obserwując pracę uczniów. Jako ostatnia zabrała głos pani Magdalena Pardel-Trefler, która podziękowała pani Dyrektor Halinie Cygan za zaproszenie i wyjaśniła uczniom zasady gry. W trakcie gry uczniowie przemieszczali się pionkami po wyspie i napotykali sytuacje, w trakcie których musieli się wykazać różnymi kompetencjami tj. empatia, umiejętność współpracy czy komunikatywność. Językiem gry był język angielski. Po zakończeniu gry uczniowie oraz towarzyszący im nauczyciele języka angielskiego: pani Magdalena Wolańska, pani Karolina Prokop i pani Kinga Ziaja otrzymali certyfikaty uczestnictwa, a wszyscy goście pamiątki z pobytu w naszej szkole. Jesteśmy wdzięczni pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie uczniom wzięcia udziału w tym wartościowym wydarzeniu.

Projekt LifeComp to inicjatywa Unii Europejskiej, która skupia się na rozwijaniu kompetencji życiowych i umiejętności osobistych. Celem jest wspieranie ludzi w nabywaniu umiejętności, które są niezbędne do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.