OGÓLNOPOLSKA AKCJA #SprzątamyDlaPolski.

W dniu 21 kwietnia 2023r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątamy dla Polski”. Termin ten zbiegł się w czasie z obchodami Dnia Ziemi. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Lokalną inicjatywę podjęto we współpracy z Urzędem Miasta Dynów Referatem Rozwoju Gospodarczego, który przekazał worki i rękawiczki dla uczestników.  Akcja polegała na oczyszczeniu terenu urwiska pomiędzy Kościołem pw. Św. Wawrzyńca w Dynowie a parkingiem przy dworcu autobusowym oraz trasy od szkoły do miejsca docelowej zbiórki odpadów. W sprzątaniu uczestniczyli uczniowie klasy 4TPSa oraz nauczyciele: ks. Dominik Majchrowicz, Pani Karolina Bal i Pani Elżbieta Kiszka.

Biorący udział w akcji mieli za zadanie nie tylko zebrać śmieci w tak trudno dostępnym miejscu ale również je posegregować, co było dla nich praktyczną lekcją ekologii. Celem akcji była troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Ta proekologiczna akcja stanowi dzisiaj jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!