Ogólnopolski konkurs „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W dniu 21.04.2023r. odbył się w Rzeszowie II etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Jest to VIII edycja 2022/2023 konkursu – „Turbolandeskunde – Ӧsterreich”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.Uczniowie odpowiadali w grupach trzyosobowych na pytania zamknięte i otwarte przedstawione na prezentacji. Dotyczyły one m.in. geografii, historii,  gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W roku szkolnym  2022/2023 pytania dotyczyły Austrii. Oprócz umiejętności językowych, należało wykazać się przede wszystkim szczegółową wiedzą merytoryczną na temat tego kraju.Nasi uczniowie – Eliza Tyka z kl. 1TL, William van der Hilst z kl. 1TI oraz Michał Rachwał z kl. 3TI – podjęli się tego niełatwego zadania i zajęli ostatecznie VII miejsce. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w nauce oraz dalszych sukcesów w następnych konkursach.  Opiekunkami uczniów są Pani Agata Krupa i Pani Jolanta Jucha.