Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych  w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

28 kwietnia 2023r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (szkoły prowadzonej przez Powiat Rzeszowski) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów klas maturalnych (4TIb – wych. Pani Beata Irzyk, 4TPSb – wych. Pani Magdalena Wolańska, 4THLb – wych. Pani Kinga Oleksa – Skubisz).

Wyróżniający się uczniowie z klas maturalnych (średnia ocen 4,75 i wyżej) z rąk Pana Wicestarosty Rzeszowskiego Marka Sitarza otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i  dyplomy wzorowego ucznia.  Wyrazem podziękowania dla Pana Wicestarosty Rzeszowskiego Marka Sitarza były przepiękne kwiaty. Ponadto każdy uczeń otrzymał na forum z rąk wychowawcy klasy świadectwo ukończenia szkoły i zaświadczenie, a wyróżniający się maturzyści nagrody, wyróżnienia, dyplomy wzorowego ucznia listy gratulacyjne dla rodziców – część rodziców odebrała osobiście. Wszyscy maturzyści otrzymali także z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu zaświadczenia o udziale w dodatkowych zajęciach.

Pani Dyrektor Halina Cygan w swoim wystąpieniu podziękowała Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Niepedagogicznym za trud opiekuńczo – dydaktyczno – wychowawczy oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie i Rodzicom za pracę na rzecz szkoły. Słowa podziękowania za całoroczne prowadzenie szkoły, okazane wsparcie i zrozumienie zostały skierowane także do Organu Prowadzącego Szkołę – Powiatu Rzeszowskiego na czele z Panem Starostą Józefem Jodłowskimi, Panem Wicestarostą Markiem Sitarzem oraz Rady Powiatu Rzeszowskiego.W trakcie uroczystości przedstawiciele uczniów klas młodszych, pod opieką: Pani Anny Kałamuckiej, Pani Barbary Ślemp i Pani Renaty Mazur – scenariusz i reżyseria, Pana Pawła Gieruli – oprawa muzyczna, Pani Renaty Potocznej Smaroń i Pani Anny Fary – dekoracja oraz Pana Tomasza Chrapka – strona techniczna zaprezentowali program artystyczny związany z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także skierowany do maturzystów. Uczniowie klas czwartych wspólnie z wychowawcami: Panią Anną Kałamucką, Panią Barbarą Ślemp i Panem Pawłem Gierulą przygotowali dla maturzystów drobne upominki oraz dla dużej grupy maturzystów specjalne dyplomy, szczególnie ich treść wzbudziła wiele radości i śmiechu.     Podziękowania za czteroletni trud dydaktyczno – opiekuńczo –wychowawczy przekazali na ręce Dyrektora szkoły: Wicestarosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz, Przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Pani Bogusława Pinkowicz i Pan Piotr Marcinek oraz Przedstawicielka Rady Rodziców Pani Alicja Wolańska.

Na koniec uczniowie klas czwartych podziękowali pięknymi kwiatami za czteroletni trud Dyrektorowi szkoły Pani Halinie Cygan, Panu Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Stanisławowi Tymowiczowi, Panu Wicedyrektorowi Piotrowi Zdebowi, Panu Kierownikowi Szkolenia Praktycznego Marcinowi Kałamuckiemu, zaproszonym Gościom, swoim wychowawcom, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom.