Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie na staż do Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS +.

Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Zawodowych  Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie  na staż do Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS +.

W dniu 29 kwietnia 2023r. grupa 15 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie z klas trzecich i czwartych pięcioletniego technikum w zawodzie: technik informatyk, technik logistyk, technik handlowiec oraz technik pojazdów samochodowych pod opieką Pani Magdaleny Wolańskiej, wyjechała na 4 – tygodniowy staż zagraniczny do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Tym razem miejscem odbywania praktyk będzie Malaga – malownicze miasto położone na wybrzeżu Costa del Sol w regionie Andaluzji. Projekt jest w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej, programu Erasmus+.

O godzinie 23.15 z placu szkolnego wyruszył autobus, grupą stażystów do Katowic, na lotnisko w Pyrzowicach z przesiadką we Frankfurcie, docelowo do Malagi. Nie zabrakło też o tej godzinie Pani Dyrektor Haliny Cygan i Kierownika Szkolenia Praktycznego Pana Marcina Kałamuckiego, którzy upewnili się czy wszyscy dotarli i mogą  bezpiecznie wyruszyć w drogę.

Szczęśliwej i bezpiecznej podróży !!!

Głównym celem projektu jest rozwój kluczowych kompetencji zawodowych i językowych wśród uczniów, kształcących się w zawodzie: technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik handlowiec, technik informatyk, dzięki którym zwiększą swoje możliwości zdobycia zatrudnienia po zakończeniu edukacji. Po zakończeniu praktyk uczestnicy projektu otrzymają: certyfikaty z  potwierdzeniem zdobytych umiejętności, dokument Europass Mobilność, certyfikaty ukończenia kursów przygotowawczych w Polsce wystawione przez realizatora zajęć. Młodzież uczestnicząca w praktykach zagranicznych otrzyma nie tylko cenne certyfikaty,  ale  będzie  bogatsza o unikalne umiejętności i doświadczenia zawodowe oraz kompetencje społeczne, co zapewni jej po ukończeniu szkoły lepszą pozycję na rynku pracy.

Dzięki programowi Erasmus+ osoby uczące się zawodu mogą zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą oraz podwyższać swoje umiejętności językowe. Tego rodzaju doświadczenie ma im ułatwić przejście z etapu nauki do zatrudnienia.