UROCZYSTE OBCHODY 232 ROCZNICY KONSTYTUCJI 3 MAJA

Mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dynowie rozpoczęły się uroczyste obchody 232 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy świętej odprawionej pod przewodnictwem ks. prał. dr Norberta Podhoreckiego – Dziekana Dekanatu Dynowskiego, uczestnicy obchodów, w tym władze Dynowa, przedstawiciele szkół i instytucji, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Dynów udali się na rynek miasta. Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Miasta Dynowa Pan Zygmunt Frańczak, który w kilku zdaniach przypomniał o historycznych realiach wydarzenia z 3 maja 1791 roku. Następnie odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego. Z kolei w części artystycznej obchodów można było wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP Dynów działającej przy MOKSiR w Dynowie pod batutą Pana Jakuba Trybalskiego – nauczyciela muzyki  w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie oraz obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego reprezentowała Pani Halina Cygan,  Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Pan Stanisław Tymowicz, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. W obchodach tradycyjnie uczestniczył również szkolny poczet sztandarowy w składzie: sztandarowy – Oliwier Krupa, Artur Brożek oraz asysta – Gabriela Bielec, Martyna Szeremeta, Sylwia Dudek i Anna Gierula.

Opiekę nad pocztami sztandarowymi pełniły Pani Karolina Prokop i Pani Kinga Ziaja.