ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW DO UDZIAŁU W MIĘDZYKLASOWYM TURNIEJU P.H. „DZIEŃ SPORTÓW ALTERNATYWNYCH”  w FUTSALU

ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW  DO UDZIAŁU W MIĘDZYKLASOWYM TURNIEJU  P.H. „DZIEŃ SPORTÓW ALTERNATYWNYCH”   w FUTSALU

TURNIEJ ORGANIZOWANY JEST PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ZSzZ W DYNOWIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU „SZKOLNE AKCJE – INSPIRACJE” SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Termin: 11.10.2023 r.(środa)

Miejsce: Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Cel turnieju:

Celem turnieju jest popularyzacja zdrowego stylu życia i dyscypliny sportowej jaką jest halowa piłka nożna, rozwijanie umiejętności piłkarskich, kształtowanie postawy sportowej w duchu fair play, a także integracja zespołów klasowych ZSzZ w Dynowie.

Regulamin turnieju:

• Turniej będzie przeprowadzony jako współzawodnictwo drużynowe chłopców reprezentujących poszczególne zespoły klasowe Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w ZSzZ w Dynowie.
  • Zespół klasowy reprezentuje 6 uczniów.
  • Drużyna danej klasy składa się z 4 zawodników, z których jeden jest bramkarzem. Maksymalna liczba zawodników rezerwowych klasy wynosi 2 osoby.
  • Turniej będzie rozgrywany w trzech grupach czterozespołowych systemem „każdy z każdym”.
  • Zwycięzcy poszczególnych grup utworzą grupę finałową, której rywalizacja toczyć się będzie również systemem „każdy z każdym”.
  • Turniej przeprowadzony zostanie według przepisów obowiązujących w futsalu.
  • Czas gry wynosi 2×8 min efektywnego czasu gry + 2 minuty przerwy. Czas trwania każdej połowy będzie przedłużony, aby umożliwić wykonanie ewentualnego rzutu karnego.
  • Za niebezpieczną i agresywną grę będą stosowane kary wychowawcze: 1 min., 2 min., ewentualnie wykluczenie z meczu.
  • Punktacja: wygrane spotkanie – 3 pkt, remis – 1 pkt, przegrany mecz – 0 pkt.
  • Szczegółowy regulamin dostępny jest u organizatorów turnieju i nauczycieli wychowania fizycznego.