„Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia…”

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ P.H. „DZIEŃ SPORTÓW ALTERNATYWNYCH” W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 11 października 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się międzyklasowy turniej w piłce halowej chłopców, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski przy pomocy Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie w ramach realizowanego przez szkołę projektu Fundacji Misji Obywatelskiej „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież!”.

Przypomnijmy, że projekt ten jest skierowany do organizacji młodzieżowych m.in. szkolnych samorządów uczniowskich i jego celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.

Natomiast celem turnieju była popularyzacja zdrowego stylu życia i dyscypliny sportowej jaką jest halowa piłka nożna, rozwijanie umiejętności piłkarskich, kształtowanie postawy fair play, a także integracja zespołów klasowych ZSzZ w Dynowie.Do rywalizacji sportowej przystąpiło 13 zespołów klasowych. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach czterozespołowych i jednej pięciozespołowej systemem „każdy z każdym”.Do finału awansowali zwycięscy grup czterozespołowych i dwie drużyny z grupy pięciozespołowej. Byli to uczniowie z klas: 1TL, 2a, 3TI i 5TPSa.

Po zaciętej i bardzo emocjonującej rywalizacji ostatecznie: I miejsce wywalczyła drużyna klasy 5TPSa, II miejsce zdobyła klasa 3TI, a miejsce III przypadło w udziale klasie 1TL. Finalistom serdecznie gratulujemy.Nagrody dla zwycięskich drużyn zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie z otrzymanej od Fundacji Misji Obywatelskiej mikrodotacji na projekt „Szkolne Akcje – Inspiracje” Samorządu Uczniowskiego.Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju gratulujemy sportowej postawy. Nauczycielom i kibicującym uczniom dziękujemy za stworzenie świetnej atmosfery na trybunach.Nauczycielom wychowania fizycznego p. Pawłowi Gieruli oraz p. Piotrowi Marcinkowi dziękujemy za sędziowanie meczy i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

Słowa podziękowania kierujemy również do Pani Dyrektor Haliny Cygan oraz Pana Wicedyrektora Piotra Zdeba za umożliwienie zorganizowania dzisiejszych rozgrywek i oficjalne wręczenie nagród.

galeria zdjęć ..>>