„BLISKO BIBLIOTEKI, DALEKO OD NUDY!” – Ciekawostki o Elizie Orzeszkowej.

Udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w projekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie:  „BLISKO BIBLIOTEKI, DALEKO OD NUDY!” – Ciekawostki o Elizie Orzeszkowej.

Korzystając  z zaproszenia Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Dynowie – Pani Grażyny Paździorny, w dniu 27 października 2023 r., uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie pod opieką Pani Karoliny Bal i Pani Elżbiety Kiszki wzięli udział w projekcie „BLISKO BIBLIOTEKI, DALEKO OD NUDY!” – Ciekawostki o Elizie Orzeszkowej. W ramach którego odbyło się czytanie przez różne grupy wiekowe fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Oprawę muzyczną temu wydarzeniu zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie, dając popisy  gry na różnych instrumentach i  wykorzystując odpowiednie w nastroju – do tekstów literatury pozytywistycznej – utwory muzyczne.

Oprócz prowadzącej całe spotkanie Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Dynowie – Pani Grażyny Paździorny, głos zabrali również: Burmistrz Miasta Dynowa, Pan Zygmunt Frańczak i Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Pani Halina Cygan, która w imieniu swoim, całej społeczności szkolnej oraz Pana Prezesa Stanisława Tymowicza oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Dynowie
wyraziła uznanie dla organizatorów wydarzenia, a także podkreśliła dydaktyczny, wychowawczy i patriotyczny aspekt realizowanego projektu.   Oczywiście do akcji czytania fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – jakże wartościowej akcji promującej czytelnictwo i polską literaturę przyłączyli się przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, tym razem była to Pani Elżbieta Kiszka – pedagog szkolny.

Pani Grażyny Paździorny Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Dynowie na ręce Pani Dyrektor Haliny Cygan  i Pana Prezesa Stanisława Tymowicza złożyła specjalne podziękowania, gratulacje za wspólnie realizowane projekty i konkursy.