Warsztaty florystyczne pt. „Jesienna nostalgia – pamięć o tych, których nie ma…”

W ostatnim tygodniu października w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się dwudniowe warsztaty florystyczne skierowane do członków Samorządu Uczniowskiego, których celem było wykonanie wiązanek na groby zmarłych pracowników i uczniów szkoły oraz osób związanych z życiem publicznym miasta Dynowa, a także kultywowanie pamięci o bohaterach walczących w obronie naszej Ojczyzny.

Warsztaty te były częścią wspólnych działań Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Samorządu Uczniowskiego odbywających się w ramach realizacji projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież!”

W dniach od 24.10.2023 r. do 25.10.2023 r. członkowie sekcji dekoracyjnej SU i chętni uczniowie ZSzZ w Dynowie wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyną Marcinek pracowali z materiałem florystycznym: wiankami, żywymi i sztucznymi kwiatami oraz naturalnymi dodatkami, które w całości zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie z otrzymanej od Fundacji Misji Obywatelskiej mikrodotacji.

Podczas warsztatów uczniowie z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonali 42 kompozycje, które zostały złożone przez członków Samorządu Uczniowskiego w dniu 26 października 2023 r. na grobach zmarłych pracowników szkoły na cmentarzu w Dynowie oraz na cmentarzach znajdujących się w okolicznych miejscowościach. Młodzież uczciła również pamięć żołnierzy poległych w obronie naszej Ojczyzny. Warto wspomnieć, że zajęcia te były także okazją do kształtowania wśród młodych ludzi postaw patriotycznych, przynależności do wspólnoty szkolnej oraz kultywowania pamięci o zmarłych.

Uczestnicy warsztatów florystycznych serdecznie dziękują p. Halinie Cygan Dyrektor ZSzZ w Dynowie oraz p. Stanisławowi Tymowiczowi Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół ZSzZ w Dynowie za wspieranie Samorządu Uczniowskiego w pracy na rzecz społeczności szkolnej, a także p. Alinie Paściak, p. Ryszardowi Dymczakowi, p. Piotrowi Marcinkowi oraz p. Tomaszowi Jurasowi za okazaną pomoc.                                                                                                                  Samorząd Uczniowski