XX kwesta na rzecz odnowy starego cmentarza

Kwesty na cmentarzu w Dynowie w dniu 1 listopada 2023 r.

“Powinno się być jak chleb,

który dla wszystkich leży na stole

z którego każdy może kęs dla siebie ukroić

i nakarmić się jeśli jest głodny.”

(św. Brat Albert)

Podobnie jak w latach poprzednich, w dniu 1 listopada 2023r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (ok 50 osób), w tym członkowie Szkolnego Koła „Caritas” uczestniczyli we wspaniałej lekcji wychowawczej, kwestowali na cmentarzu w Dynowie na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Dynowie (koordynator Pani Elżbieta Kiszka, Pani Karolina Bal, ks. Dominik Majchrowicz). Za te działania szkoła w 2012 r. od zarządu towarzystwa otrzymała statuetkę „BLIŹNIEMU SWEMU ”,  a w 2022r. zaszczytny tytuł Przyjaciel Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Dynowskie” za szczególne zasługi w niesieniu pomocy ludziom bezdomnym i ofiarowane im Serce,. Datki zebrane podczas tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone jak co roku na potrzeby najuboższych.

Także w dniu 1 listopada 2023r. nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie a zarazem członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół ZSzZ w Dynowie: p. Natalia Chyłek, p. Renata Potoczna – Smaroń, p. Agnieszka Smaroń i  p. Kinga Ziaja także w tym roku ,na cmentarzu dynowskim, wzięły udział w „XX kweście na rzecz odnowy starego cmentarza”. Organizatorem zbiórki było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego – Towarzystwo Przyjaciół Dynowa. Towarzystwo zebrane fundusze przeznaczy na odnowę – ratowanie kolejnych nagrobków na dynowskiej nekropolii.

Wszystkich ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za dobre serce i przekazane środki finansowe, a kwestującym za poświęcony świąteczny czas.