AKCJA SADZENIA DRZEW

AKCJA SADZENIA DRZEW – ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Drzewa na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie dnia 7 października 2024r. odbyła się akcja sadzenia drzewek. Dzięki uprzejmości  Nadleśnictwa Dynów posadziliśmy przy naszej szkole sadzonki świerka. W sadzeniu drzewek brali udział uczniowie klas: 2TH, 3TI, 3TH i 5THL oraz duża grupa nauczycieli: Pani Karolina Bal, Pan Ryszard Dymczak, Pan Grzegorz Pietrykowski, Pan Paweł Siwulec, Pani Agnieszka Smaroń, Pani Katarzyna Stpiczyńska, Pan Bartłomiej Walus, Pani Kinga Ziaja i Pani Honorata Mikoś, która była koordynatorem akcji. O znaczeniu drzew można wiele powiedzieć. Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. My edukujemy młodzież przez praktyczną lekcję ekologii – lekcję sadzenia drzew, będącą najlepszym sposobem poprawy jakości środowiska przyrodniczego.

Dziękujemy bardzo za udział w naszych działaniach ekologicznych i zapraszamy na kolejne!