Finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej w Rzeszowie.

Finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej  w Rzeszowie.

W dniu 25 maja 2023 roku w  Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie odbył się Finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Wojewódzki Konkurs Wiedzy Logistycznej jest międzyszkolnym przedsięwzięciem, którego zadaniem jest:

• wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów,
  • zdobycie doświadczenia przydatnego podczas części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik logistyk i technik spedytor,
  • promocja kształcenia na kierunkach logistycznych i spedycyjnych,
  • pobudzenie zainteresowania tematyką logistyczną i spedycyjną,
  • wymiana doświadczeń zawodowych,
  • współpraca między podmiotami kształcącymi w/w zawodach.

Uczniami reprezentującymi naszą szkołę byli: Weronika Zielińska – kl. 3THL oraz Patryk Trzyna – kl. 4THLa. Podczas finału uczestnicy zmagali się z testem składającym się z 35 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, który musieli rozwiązać w czasie 60 minut. Po zakończeniu konkursu uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji zorganizowanej przez przedsiębiorstwo Tomasz Pietrych Buisness Solutions, podczas której mogli wzbogacić swoją wiedzę z zakresu logistyki, spedycji i zarządzania łańcuchem dostaw w transporcie kolejowym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań tematyką logistyczną. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Renata Łybacka.