Finał Wojewódzki w Lidze Lekkoatletycznej w Stalowej Woli.

Dnia 24.05.2023 r. w Stalowej Woli odbył się Finał Wojewódzki w Lidze Lekkoatletycznej.
W zawodach tych udział wzięły reprezentacje dziewczyn i chłopców naszej szkoły, które to prawo startu wywalczyły sobie w pierwszym rzucie ligi lekkoatletycznej, który odbył się w poprzednim roku (wrzesień 2022r.) Obydwie ekipy przyjechały do Stalowej Woli z zamiarem poprawy wyników uzyskanych w pierwszym rzucie i cel ten w pełni osiągnęły. Dziewczyny, które jesienią ubiegłego roku plasowały się na ostatnim XX miejscu premiowanym awansem do finału poprawiły swoją lokatę o siedem oczek i skończyły rywalizację na XIII miejscu. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Natalia Kowal – kl. 4THLb (100 m), Julia Radoń – kl.1TPS (100 m), Wiktoria Bujdasz – kl.1TL (100 m), Sylwia Dudek – kl. 1TH (800 m), Iwona Czajkowska – kl.1TL (800 m), Amelia Baluch – kl.1TH (pchnięcie kulą), Aleksandra Szewczyk – kl.1TH (pchnięcie kulą), Patrycja Pękalska – kl.1TH (pchnięcie kulą), Martyna Bandyk – kl.1TH (skok w dal), Mariola Tłuścik – kl. 4THLa (skok w dal), Anna Gierula – kl. 1TL (skok w dal).

Natomiast chłopcy poprawili swoją lokatę o jedną pozycję i rywalizację zakończyli na III miejscu. Jest to czwarte podium na poziomie wojewódzkim w tym roku szkolnym. Ekipa chłopców wystąpiła w następującym składzie:  Dawid  Piela – kl. 4TIa (100 m), Domin Radosław – kl. 2TPS (100 m), Krystian Skarbiński– kl. 2TI (100 m), Jakub Sarnicki – kl. 4TPSa  (sztafeta 4×100 m), Łukasz Jasiński  – kl. 4TIb (800 m), Bartosz Chrapek– kl. 1TI (800 m), Kamil Pyrcz – kl. 4TPSa (1500 m), Emmanuel Dańczak – kl. 2TI (pchnięcie kulą), Mateusz Szerszeń – kl. 3TPS (pchnięcie kulą), Bartosz Dymczak – kl. 3TI (pchnięcie kulą), Michał Skałuba – kl. 4THLb (skok w dal), Hubert Niemiec –  kl. 4TIa (skok w dal), Marcin Pudysz – kl. 4TPSa (skok w dal). Opiekunami zespołów byli Pan Marek Paściak i Pan Paweł Gierula.

Na uwagę zasługuje kilka bardzo dobrych wyników, a mianowicie: Natalia Kowal  (bieg na 100 m – 14,29 s), Aleksandra Szewczyk (pchnięcie kulą 3 kg – 8,30 m), Anna Gierula (skok w dal – 4.18 m),  Dawid Piela (bieg na 100 m – 11,95 s), Krystian Skarbiński (bieg na 100 m – 12,10 s),  Michał Skałuba (skok w dal – 6,09 m),  Kamil Pyrcz (bieg na 1500 m – 4,22 s), Emmanuel Dańczak (pchnięcie kulą 5 kg – 11,35 m), Bartosz Chrapek (bieg na 800 m – 2,09 s). Na szczególne podziękowanie zasługuje postawa naszych absolwentów w osobach: Natalii Kowal, Łukasza Jasińskiego i Michała Skałuby, którzy do końca reprezentowali szkołę i dali bardzo dobry przykład godnej postawy sportowej młodszym kolegom.Drużynom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Ze sportowymi pozdrowieniami Paweł Gierula i Marek Paściak.