KONKURS PROMUJĄCY ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ „WIEM, CO JEM”

”Nic nie potrafi nam dać tyle zdrowia i tyle przyjemności, co jedzenie”

KONKURS PROMUJĄCY ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ „WIEM, CO JEM”

W dniu 11.10.2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie równolegle z turniejem sportowym dla chłopców odbył się konkurs promujący zdrowe odżywianie p.t. „Wiem, co jem”, który został zorganizowany w ramach przystąpienia ZSzZ w Dynowie do projektu Fundacji Misji Obywatelskiej „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież!”.

Konkurs ten skierowany był do uczennic naszej szkoły i miał na celu upowszechnianie podstawowych wiadomości dotyczących zdrowej żywności, zasad prawidłowego odżywiania oraz rozwijania umiejętności pracy zespołowej i potrzeb estetycznych uczniów. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów klasowych. Każdy zespół reprezentowany był przez 4 uczennice. Uczestniczki konkursu musiały wykazać się wiedzą teoretyczną, a także praktyczną w przygotowaniu zdrowego posiłku z zastosowaniem produktów z nowej piramidy żywieniowej. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania i wykonały nie tylko zdrowe przekąski takie jak: tortille, sałatki warzywne i owocowe, pasty warzywne, koreczki, kanapeczki i przeróżne zdrowe desery. Co więcej, nie zabrakło na ich stołach także własnoręcznie pieczonych chlebków oraz rogalików. Różnorodność przygotowanych smakołyków nie tylko była ucztą dla podniebienia, ale także dla oka, ponieważ każdy zespół pięknie wyeksponował swoje potrawy.

Jury miało trudny wybór. Po długich naradach I miejsce zdobyły uczennice z klasy 1TH, II miejsce przedstawicielki klasy 3THL, a miejsce III przypadło w udziale klasie 2TH. Natomiast dwa równoległe Wyróżnienia otrzymały uczennice z klasy 1TL oraz z klasy 2TL. Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy!!! Nagrody dla uczennic zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie z otrzymanej od Fundacji Misji Obywatelskiej mikrodotacji na projekt „Szkolne Akcje – Inspiracje” Samorządu Uczniowskiego.  Organizatorzy Konkursu serdecznie dziękują Pani Dyrektor Halinie Cygan za pomoc w jego przeprowadzeniu oraz Panu Wicedyrektorowi Piotrowi Zdebowi za słowa uznania skierowane do uczennic i oficjalne wręczenie nagród. Słowa podziękowania kierujemy także do naszych nauczycieli, którzy oceniali prace konkursowe dziewcząt oraz zaangażowali się w organizację tego konkursu – p. Natalii Chyłek, p. Alinie Paściak, p. Renacie Potocznej-Smaroń, p. Agnieszce Smaroń, a także p. Katarzynie Marcinek – opiekunowi Samorządu Uczniowskiego.