Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”  dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W dniu 10.03.2023r. odbył się w naszej szkole I etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to VIII edycja 2022/2023 konkursu – „Turbolandeskunde – Ӧsterreich”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.Celami konkursu są m.in. rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzanie otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów, doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy, rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi, doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie, przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego, przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach. Uczniowie rozwiązywali w grupach trzyosobowych test, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii,  gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W roku szkolnym  2022/2023 pytania dotyczyły Austrii. Zwycięska drużyna przechodzi do następnego etapu, który odbędzie się w kwietniu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania i życzymy powodzenia!

Organizatorami konkursu były: Pani Jolanta Jucha i Pani Agata Krupa.