KONKURS WIEDZY O PRZEWORSKIEJ KOLEI DOJAZDOWEJ „POGÓRZANIN” W 120 ROCZNICĘ POWSTANIA

Dnia 11.10.2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się Konkurs Wiedzy o Przeworskiej Kolei Dojazdowej „Pogórzanin” w 120 rocznicę powstania. Jest to konkurs na szczeblu ogólnopolskim, zorganizowany przez Powiat Przeworski, Muzeum w Przeworsku, Przeworską Kolejkę Wąskotorową oraz Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku. W naszej szkole wzięli w nim udział uczniowie klas: 1THI – Maria Duda, 3TI – Piotr Nowak oraz 4THL – Alicja Kowal. Celem konkursu była promocja Przeworskiej Kolei Dojazdowej „POGÓRZANIN”. Kolej ta jest jedną z największych atrakcji województwa podkarpackiego. Młodzież miała okazję zapoznać się z historią powstania kolejki wąskotorowej, dla której nasze miasto Dynów jest docelowym przystankiem na jej trasie.