MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW i DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY ORAZ MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

W dniu 17.06.2024 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się Turniej w piłce nożnej chłopców i piłce siatkowej dziewcząt w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski.Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Zespoły chłopców zostały podzielone na dwie grupy: jedna grupa trzyzespołowa (B) druga grupa czterozespołowa (A). Grupa A – klasy 3TI, 3TPS, 1TI, 1A  –  Grupa B – klasy 2TPS, 2TI, 2A

Zespoły dziewcząt bez podziału na grupy rywalizowały między sobą systemem „każdy z każdym”. Mecze grupowe chłopców odbywały się również według systemu „każdy z każdym”. Po emocjonujących rozgrywkach grupowych do fazy finałowej awans uzyskali zwycięzcy poszczególnych grup i drużyna, która zajęła drugie miejsce w grupie. Były to klasy: 3TI, 1A, 2TPS, 2TI. W pierwszym półfinale zwycięzca grupy A zmierzył się z drugą drużyną z grupy B , drugi półfinał zwycięzca grupy B zmierzył się z drugą drużyną z grupy A.

Po zażartej sportowej rywalizacji Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców  wygrali uczniowie z klasy 3TI,  drugie miejsce zdobyli chłopcy z klasy 1A, a miejsce trzecie – przypadło w udziale klasie 2TPS. W  Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt wygrały uczennice z klasy 1TL, drugie miejsce zdobyły dziewczęta z klasy 2TH , a miejsce trzecie – uzyskały dziewczęta z klasy 4THL.

Zwycięskie drużyny otrzymały okazałe Puchary Dyrektora Szkoły. Nagrodzone drużyny otrzymały także pamiątkowe dyplomy przygotowane przez Samorząd Uczniowski.Natomiast indywidualne wyróżnienia – statuetki otrzymali: Kacper Chrapek z klasy 3TI – Król Strzelców, Krystian Skarbiński z klasy 3TI – Najlepszy Bramkarz, Julia Radoń z klasy 2TPS – Najlepsza Zawodniczka Turnieju piłki siatkowej

Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Cygan za patronat nad Turniejami, wszystkim drużynom za sportową postawę, nauczycielom wychowania fizycznego za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów oraz Samorządowi Uczniowskiemu za współpracę organizacyjną.Już dziś zapraszamy całą społeczność uczniowską na kolejne turnieje w nowym roku szkolnym.