Międzynarodowy Dzień Ziemi w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Międzynarodowy Dzień Ziemi  w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

W dniu 22 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 4TPS wraz ze szkolnym koordynatorem VII akcji #SprzątamyDlaPolski z Panem Pawłem Siwulcem oraz Panią Katarzyną Stipiczyńską, przeprowadzili akcję sprzątania śmieci na trasie z dworca PKS do naszej szkoły.

Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane jest w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia – młodych społeczników czy samorządów szkolnych i studenckich. – wspólnie zadbajmy o naszą planetę!

Uczniowie chcą zadbać o walory estetyczne tej trasy, którą pokonują codziennie wykazali się dużym zaangażowaniem. Zebrali kilka worków różnego rodzaju odpadów, między innymi butelek szklanych oraz różnego rodzaju opakowań z tworzyw sztucznych. Głównym celem tego typu akcji jest dbałość o środowisko oraz edukacja młodzieży i  społeczności lokalnej mająca na celu uświadomienie, jeżeli nie będziemy sami dbać o swoje otoczenie i o jego czystość to środowisko za nas tego nie zrobi. Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki współpracy z Referatem Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i  Zarządzania Kryzysowego – Urzędu Miasta Dynów.