Podsumowanie Projektu ,,SZKOLNE AKCJE - INSPIRACJE”SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Podsumowanie Projektu ,,SZKOLNE AKCJE – INSPIRACJE”SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

,,PRZYSTANEK. CZAS NA PODKARPACKĄ MŁODZIEŻ!”

Realizowanego przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w dniach 4.09.2023 r. – 31.10.2023 r.pod

Patronatem

Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

Projekt skierowany był do członków Samorządu Uczniowskiego, a za jego pośrednictwem do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz społeczności lokalnej, w której funkcjonuje szkoła.

Po przeprowadzeniu tego projektu spośród uczniów ZSzZ w Dynowie wyłonili się liderzy młodzieżowi, którzy podejmują z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za dobro wspólne, działania na rzecz społeczności szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz społeczności lokalnej. Zauważalnie podniósł się poziom poczucia własnej wartości uczniów i ich samooceny. Za przykładem członków Samorządu Uczniowskiego, pozostali uczniowie chętniej włączali się w różne akcje i przedsięwzięcia prowadzone na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Powstała grupa młodych wolontariuszy, która już podejmuje i w przyszłości będzie podejmowała na rzecz różnych instytucji i fundacji akcje charytatywne i proekologiczne, czym wspomoże w realizacji tych przedsięwzięć Samorząd Uczniowski oraz działające w szkole szkolne koło Caritas.

Dzięki otrzymanej mikro-dotacji członkowie Samorządu Uczniowskiego mogli zorganizować turniej sportowy, konkursy i warsztaty dla swoich koleżanek i kolegów, a także włączyć się w pracę na rzecz szkoły wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.