Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

Drugi etap Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

W dniu 13 grudnia 2023 roku odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, którego organizatorem był Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim. To projekt realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacja ekonomiczna. Konkurs zgromadził uczniów z różnych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Rzeszowski, którzy rywalizowali w obszarze swojej wiedzy ekonomicznej na etapie powiatowym. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży problematyką ekonomiczną co wpływa na pobudzenie postaw przedsiębiorczych oraz przydaje się w dalszej edukacji.

Uroczystego otwarcia Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dokonał Dyrektor szkoły p. Antoni Kula, który powitał wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów a także przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego p. Monikę Dobrowolską.

Konkurs polegał na wypełnieniu testu składającego się z 28 pytań zamkniętych i 2 pytań otwartych. Do etapu powiatowego z naszej szkoły zakwalifikowało się czworo uczniów a wśród wyróżnionych znalazła się Eliza Tyka, uczennica klasy 2 TL 5 – letniego Technikum w zawodzie technik logistyk. Wręczenia nagród dokonał Starosta Rzeszowski p. Marek Sitarz, który gratulował młodzieży wspaniałych wyników i życzył im dalszych sukcesów.

Udział w konkursie był nie tylko wyzwaniem, ale też cennym doświadczeniem dla naszych uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy tym, co osiągnęli najwyższe wyniki.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Agnieszka Smaroń.