Przygotowania do wyjazdu na staż w ramach projektu ERASMUS + w Hiszpanii.

Przygotowania do wyjazdu na staż  w ramach projektu ERASMUS + w Hiszpanii.

Już wkrótce, tj. 4 maja 2023r. grupa 15 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie z klas trzecich i czwartych pięcioletniego technikum w zawodzie: technik informatyk, technik logistyk, technik handlowiec oraz technik pojazdów samochodowych wyjedzie po raz kolejny na 4 – tygodniowy staż zagraniczny do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Tym razem miejscem odbywania praktyk będzie Malaga –  malownicze miasto położone na wybrzeżu Costa del Sol w regionie Andaluzji.

W ramach przygotowań do wyjazdu 30 marca 2023 roku odbyły się zajęcia z języka hiszpańskiego, które poprowadziła rodowita Meksykanka, Pani Maria Guadalupe Gonzalez Esquivel. Celem zajęć było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania nauką języka hiszpańskiego, odnalezienie się w prostych sytuacjach życia codziennego, zdobycie sprawności językowej zapewniającej skuteczną komunikację, rozwijanie zainteresowania kulturą kraju docelowego, a także rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur  i cywilizacji. Zajęcia przebiegły w niezwykle sympatycznej i luźnej atmosferze. Uczniowie poznali podstawowe, niezbędne do odbycia praktyk słownictwo oraz zwroty i formy grzecznościowe przydatne w codziennym porozumiewaniu się. Niewątpliwie, znajomość podstawowych zagadnień z języka hiszpańskiego pozwoli praktykantom na sprawniejszą komunikację z pracodawcami, nawiązywanie nowych przyjaźni oraz poznawanie kultury, tradycji i historii Hiszpanii.