PRZYSTANEK - CZAS NA PODKARPACKĄ MŁODZIEŻ!

Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Jest on adresowany do młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego.

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard.Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w maju 2023 r. przystąpił do tego projektu uczestnicząc w konkursie dotacyjnym w ramach inicjatywy Aktywizacja Samorządów Uczniowskich i Studenckich.

AKTYWIZACJA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH I STUDENCKICH

Środki dostępne w tym obszarze przeznaczone są dla samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych, samorządów studenckich i doktoranckich uczelni wyższych oraz uczelnianych 0rganizacji studenckich i doktoranckich na terytorium całej Polski. Powinny im umożliwić realizację planowanych przedsięwzięć służących aktywizacji młodzieży skupionej w samorządach i uczelnianych organizacjach. Przypomnijmy, że w dniu 23 maja 2023 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego Alicja Kowal i Patryk Trzyna wraz z opiekunką panią Katarzyną Marcinek oraz prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie panem Stanisławem Tymowiczem uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie z przedstawicielami Fundacji Misji Obywatelskiej, którzy omówili zebranym cel projektu i zachęcali do składania wniosków konkursowych.
„Celem głównym projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.”

Miło nam poinformować, że po zakończeniu weryfikacji wniosków nasz projekt otrzymał mikrodotację w kwocie 4250 zł na działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024. Projekt nosi nazwę „Szkolne Akcje – Inspiracje” Samorządu Uczniowskiego i będzie realizowany od 04.09.2023 r. do 31.10.2023 r. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w przedsięwzięciach ujętych w projekcie i podnoszenia swoich kompetencji organizacyjnych, przywódczych i społecznych.
Szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie dostępne są u opiekunów Samorządu Uczniowskiego w ZSzZ w Dynowie pani Katarzyny Marcinek oraz pana Piotra Marcinka.