Spotkanie z doradcami zawodowymi

Spotkanie z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej działającym

w  Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie

W dniu 10.11.2023r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie  dla uczniów klas: 5TPSa (technik pojazdów samochodowych), 5TIa (technik informatyk), 5THLa (technik handlowiec/technik logistyk) na temat: „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?” oraz “Mobilność w obszarze europejskiego rynku pracy – usługi sieci EURES”. Zakres tematyczny obejmował informacje przydatne w planowaniu kariery zawodowej po ukończeniu Technikum, ważne informacje dotyczące rynku pracy w Polsce oraz za granicą na terenie Unii Europejskiej,  wymagania pracodawców na rynku pracy oraz możliwości wsparcia własnej działalności. Uczniowie otrzymali od doradców zawodowych, bardzo przydatne informacje, które będą mogli wykorzystać w momencie podjęcia pracy lub dalszej nauki na studiach wyższych. Spotkanie odbyło się w auli szkolnej.

Informacji udzieliła Pani Urszula Adamczyk – doradca zawodowy oraz Pan Wojciech Wośdoradca EURES z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej działającym w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.  Bardzo cieszymy się z owocnej współpracy z WUP w Rzeszowie, która trwa już 18 lat, liczymy na dalsza współpracę. Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Cygan za wspieranie pracy szkolnego doradcy zawodowego. Organizatorem zajęć był Szkolny Ośrodek Kariery „TWOJA PRZYSZŁOŚĆ”, który prowadzi Pani Anna Fara.