Staże wakacyjne uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Staże wakacyjne uczniów Zespołu Szkół Zawodowych  im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów, ale też szansa na zdobycie nowych  doświadczeń  zawodowych. W miesiącu lipcu i sierpniu, 32 uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbywają staże zawodowe w ramach projektu „Droga do sukcesu. Szkoły Powiatu Rzeszowskiego bliżej rynku pracy” w konkursie nr RPPK.09.04.00.IP.01-18-033/20 RPO WP na lata 2014-2020  – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego Numer wniosku: RPPK.09.04. 00-18 -0009 /20.

Uczniowie odbywają staż w wybranych zakładach pracy, a ich celem jest nabywanie praktycznych umiejętności do wykonywania pracy poprzez wykonywanie zadań w miejscu pracy przez ucznia. Czas trwania stażu to 20 dni ( 150 godzin). W stażu brali udział uczniowie Technikum w zawodzie technik informatyk, którzy realizowali staż w następujących firmach informatycznych, oraz sklepach komputerowych: „ZETO” Rzeszów, Inter Comp Rzeszów, „VOBIS – Komputer” Przemyśl, NOTEBOOK 4 YOU Przemyśl. Kolejną grupą są uczniowie Technikum kształcących się w zawodzie technik  logistyk i technik handlowiec którzy realizują staż w firmach prowadzących działalność logistyczno – handlową: „BEWA” Dynów, GS „Samopomoc Chłopska” Dynów, Sklep „AGA” Dynów, JK MOTO Dynów, Spółdzielnia Socjalna PolDub Iskań, Martos Dubiecko.Następna grupa to uczniowie Technikum kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, oraz Branżowej Szkoły I Stopnia odbywają oni staż w firmach obsługowo-naprawczych pojazdów samochodowych: „RONI CARS” Dynów „CAR-MAX” Dynów, „AUTO –SPEC” Harta, „WOMECH” Wyręby, AUTO-OBSŁUGA Jawornik Polski, „CAR-TEST-SKP” Kańczuga, AUTO-NAPRAWA Zagórze. Po zakończeniu stażu każdy uczeń otrzyma stypendium stażowe, zwrot kosztów dojazdu do miejsca stażu, oraz zaświadczenie o ukończeniu stażu. Koszty projektu są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Staż oraz praktyka zawodowa stwarzają dodatkowe szanse dla uczniów na podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych, poznanie zasad funkcjonowania zakładów pracy, zdobycie doświadczenia zawodowego, a po ukończeniu szkoły łatwiejsze znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie.                                                                                                          Marcin Kałamucki          1.09.2023 r.