SZKOLENIE KLASY 4TPS Z ZAKRESU PROGRAMOWANIA I OBSŁUGI MASZYN CNC

W dniach 08.03.2024r., 15.03.2024r. oraz 26.04.2024r., klasa 4TPS (5 – letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) brała udział w szkoleniu z zakresu programowania i obsługi maszyn CNC organizowanym przez Instytut Nauk Technicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu. Dwa pierwsze szkolenia odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie z wykorzystaniem szkoleniowej obrabiarki sterowanej numerycznie oraz oprogramowania, w które jest wyposażona jedna z pracowni. Trzecie szkolenie odbyło się w Instytucie Nauk Technicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu na profesjonalnych maszynach CNC. Szkolenia prowadził mgr Lesław Kołcz wykładowca PANS w Przemyślu mający ogromną wiedzę i doświadczenie zawodowe w tej dziedzinie.

Każdy uczeń pod nadzorem prowadzącego indywidualnie obsługiwał          maszyny CNC. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające odbycie szkolenia oraz uzyskanie dodatkowych umiejętności przydatnych w przyszłości w znalezieniu dobrej pracy. Dziękujemy Dyrekcji i Kierownictwu naszej szkoły za możliwość odbycia szkoleń.   Dziękujemy władzom uczelni, szczególnie Instytutu Nauk Technicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu za zorganizowanie szkolenia.