Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie na staż do Chorwacji w ramach projektu ERASMUS +  PROJEKT NR: : 2023-1-PL01-KA121-VET-000145304.

W dniu 27 kwietnia 2024r. grupa 17 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie z klas trzecich i czwartych pięcioletniego technikum w zawodzie: technik informatyk, technik logistyk, technik handlowiec oraz technik pojazdów samochodowych po opieką Pani Magdaleny Wolańskiej i Pani Karoliny Bal wyjechała na 4 – tygodniowy staż zagraniczny do Chorwacji w ramach programu Erasmus+. Tym razem miejscem odbywania praktyk będzie Splitstolica Dalmacji i drugie co do wielkości miasto Chorwacji – faktyczna stolica chorwackiego wybrzeża i jedno z najciekawiej ulokowanych dużych miast w Europie.

Projekt jest w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej, programu Erasmus+. O godzinie 16.15 z placu szkolnego wyruszył autobus, grupą stażystów do Krakowa, na lotnisko w Balicach. Nie zabrakło też o tej godzinie Pani Dyrektor Haliny Cygan i Kierownika Szkolenia Praktycznego Pana Marcina Kałamuckiego, którzy upewnili się czy wszyscy dotarli i mogą bezpiecznie wyruszyć w drogę. Szczęśliwej i bezpiecznej podróży !!!

Głównym celem projektu jest rozwój kluczowych kompetencji zawodowych i językowych wśród uczniów, kształcących się w zawodzie: technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik handlowiec, technik informatyk, dzięki którym zwiększą swoje możliwości zdobycia zatrudnienia po zakończeniu edukacji. Po zakończeniu praktyk uczestnicy projektu otrzymają: certyfikaty z potwierdzeniem zdobytych umiejętności, dokument Europass Mobilność, certyfikaty ukończenia kursów przygotowawczych w Polsce wystawione przez realizatora zajęć. Młodzież uczestnicząca w praktykach zagranicznych otrzyma nie tylko cenne certyfikaty, ale będzie bogatsza o unikalne umiejętności i doświadczenia zawodowe oraz kompetencje społeczne, co zapewni jej po ukończeniu szkoły lepszą pozycję na rynku pracy. Dzięki programowi Erasmus+ osoby uczące się zawodu mogą zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą oraz podwyższać swoje umiejętności językowe. Tego rodzaju doświadczenie ma im ułatwić przejście z etapu nauki do zatrudnienia.