Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie otrzymali certyfikaty  Europass-Mobilność  po 4-tygodniowym stażu  w Chorwacji w ramach programu ERASMUS+ PROJEKT NR: 2023-1-PL01-KA121-VET-000145304

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego   w Dynowie otrzymali certyfikaty  Europass-Mobilność  po 4-tygodniowym stażu  w Chorwacji w ramach programu  ERASMUS+ PROJEKT NR: 2023-1-PL01-KA121-VET-000145304

W dniach 29 kwietnia – 24 maja 2024 roku grupa 17 uczniów z 5-letniego technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w zawodach: technik informatyk, technik logistyk, technik handlowiec oraz technik pojazdów samochodowych pod opieką Pani Magdaleny Wolańskiej – nauczycielki języka angielskiego oraz Pani Karoliny Bal – pedagoga specjalnego i psychologa, odbyła 4 – tygodniowy zagraniczny staż w Chorwacji w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+ (prowadzonego  i nadzorowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji ) projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000145304.

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie od 19 lat realizuje staże zagraniczne dla uczniów, w ubiegłych latach praktyki zostały zrealizowane w Niemczech (6 staży) i Hiszpanii (Grenada, Walencja, Malaga). Na tegorocznych praktykantów czekała Chorwacja, a dokładnie Split – drugie co do wielkości miasto położone w południowo-zachodniej części kraju, stolica żupanii splicko-dalmatyńskiej.Potwierdzeniem odbytego stażu i zdobyciu nowej wiedzy są uzyskane certyfikaty, od pracodawców z Chorwacji, a także międzynarodowy Europass-Mobilność, który każdy ze stażystów otrzymał z w dniu 11 czerwca 2024r. z rąk Dyrektora szkoły Pani Haliny Cygan .

Dokument Europass-Mobilność jest wydawany w języku polskim i języku angielskim, a kompetencje w nim zawarte są uznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.             Stażystom serdecznie gratulujemy uzyskanych kompetencji.