Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie mistrzami gier terenowych.

W dniu 27.05.2024 roku grupa 15 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie z klas 2TL, 2TI, 2TH, 4TPS wzięło udział w grze terenowej przygotowanej w ramach projektu „Blisko biblioteki, daleko od nudy!” przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zgłębili wiedzę związaną z założeniem naszego miasta i jego historią, lokacją kościoła parafialnego i losami rodziny Trzecieskich.

Zadania były rozmieszczone w różnych częściach Dynowa, zmuszając uczestników tym samym do spaceru a właściwie biegu (bo pamiętajmy, że był to swoisty rodzaj rywalizacji) uliczkami tego urokliwego miasta, by odwiedzić kościół, rynek czy park pamiętający jeszcze czasy ostatnich właścicieli. Uczniowie wykazali się dużą szybkością i zaangażowaniem w rozwikłaniu zagadek – zostając mistrzami gier terenowych.  Opiekunką uczniów była Pani Katarzyna Stpiczyńska.