Udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w konferencji naukowej pt: „Praktyczny wymiar innowacji – szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum”.

W dniu 27.10.2023r. przedstawiciele klas maturalnych: 5TIa, 5TPSa oraz 5THLa pod opieką Pana Marcina Kałamuckiego uczestniczyli w konferencji naukowej pt: „Praktyczny wymiar innowacji – szkoła, biznes i uczelnia w dążeniu do novum”, odbywającej się w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej. Tematem konferencji był projekt „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, którego celem jest rozwój w obszarach: kształcenie, nauka i komercjalizacja tak, aby dzięki przenikaniu się swoich potencjałów. Uczelnie stowarzyszone w sieci stały się konkurencyjne na rynku światowym oraz znacząco podnosiły jakość życia społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem Polski Wschodniej. Projekt realizowany jest przez Politechnikę Lubelską, Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza oraz Politechnikę Białostocką.Politechniczna Sieć VIA CARPATIA„ prowadzi wspólne działania służące realizacji trzech misji współczesnej uczelni: kształcenia, działalności naukowo-badawczej, kreowania wzajemnych relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dzięki udziałowi w konferencji, uczniowie zdobyli nową wiedzę i doświadczenie.