V TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR STAROSTY RZESZOWSKIEGO

V TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR STAROSTY RZESZOWSKIEGO W 250. ROCZNICĘ UTWORZENIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13.10.2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się V Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego z okazji 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Celem zawodów poza rywalizacją czysto sportową była popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja środowisk szkolnych, podnoszenie umiejętności strzeleckich, a także propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Turniej skierowany był do uczniów ponadpodstawowych z powiatów: rzeszowskiego, przemyskiego, brzozowskiego i przeworskiego, a honorowym patronatem objął go Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski.

W zawodach strzelano z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej z odległości 10 m. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Król z kl. 5TPSa, Krzysztof Krzywiński z kl. 5TPSa, Patryk Trześniowski z kl. 5TPSa i Łukasz Tymowicz z kl. 5TPSa pod opieką Pana Piotra Marcinka. Po zaciętej rywalizacji, stojącej na wysokim poziomie nasz zespół wywalczył III miejsce uhonorowane pięknym pucharem i okolicznościowymi medalami oraz dyplomem.

Uczestnikom dziękujemy za sportową postawę i życzymy sukcesów na przyszłość.

galeria zdjęć ..>>