Wizyta w PCI - Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie.

Grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, w składzie: p. Honorata Mikoś, p. Natalia Chyłek, p. Katarzyna Stpiczyńska, p. Krystian Serwatka oraz p. Paweł Siwulec, w dniu 29 sierpnia 2024 roku, uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI). Centrum to, będące instytucją naukową, finansowaną z funduszy Unii Europejskiej, koncentruje się na zwiększeniu dostępu młodzieży do nowoczesnych technologii oraz na ich popularyzacji. Realizuje poprzez organizację różnorodnych szkoleń, projektów oraz „Program ProtoLab”. Podczas spotkania nauczyciele mieli okazję zapoznać się z bogato wyposażonymi pracowniami PCI, które stanowią doskonałe zaplecze do realizacji innowacyjnych projektów edukacyjnych i badawczych.

Spotkanie miało na celu nie tylko poznanie infrastruktury PCI, ale również nawiązanie współpracy w zakresie przyszłych działań edukacyjnych oraz wspierania uczniów w rozwoju umiejętności związanych z nowymi technologiami.