WYCIECZKA KLASY 5TPS

WYCIECZKA KLASY 5TPS W BIESZCZADY.

W dniach 03 i 04.10.2024r. klasa 5TPS (5 – letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) pod opieką Pana Piotra Cygana i Pana Krystiana Serwatki brała udział w wycieczce w Bieszczady. Pierwszego dnia uczniowie wyruszyli na Połoninę Caryńską z Brzegów Górnych do Ustrzyk Górnych. Po ponad czterech godzinach wędrówki wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek i obfitą oraz bardzo smaczną obiadokolację do pensjonatu „Piotrowa Polana” w Wetlinie. Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie udali się Kolejką Bieszczadzką do Balnicy. Bieszczadzka Kolejka Leśna – kolej wąskotorowa w Bieszczadach o szerokości toru 750 mm, jest najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce. Powstała pod koniec XIX wieku jako kolej użytku publicznego Nowy Łupków – Cisna, uruchomiona w 1898 roku. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych Bieszczadów. Po południu pomimo deszczowej pogody wszyscy zadowoleni wrócili do domów.