WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY 1TPS DO KINA.

W dniu 1 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 1TPS w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wraz z opiekunami Panią Karoliną Bal i Panią Magdaleną Wolańską udali się do Multikina w centrum handlowym Millenium Hall w Rzeszowie na projekcję filmu pt. „Igrzyska śmierci: ballada ptaków i węży”. Film przenosi widzów do bliżej nieokreślonej przyszłości, a dokładniej do fikcyjnego państwa Panem. Władza decyduje tu o losach jednostki, a słabi nie maja szans. Temu jednak, kto lubi brutalną rywalizację i błysk fleszy, filmowa dyktatura ma coś do zaoferowania. Główny bohater Igrzysk przeżywa dylematy i wewnętrzne konflikty. Ma dobre intencje ale również możliwość wykorzystania swojej uprzywilejowanej pozycji tak, aby zatroszczyć się o siebie i swoją rodzinę kosztem innych ludzi. W świecie, w którym rządzi przemoc a agresja jest jednym ze sposobów sprawowania władzy, łatwo wybrać zło.  „Igrzyska śmierci”  stawiają widzów przed pytaniem o to, jak wewnętrzne warunki wpływają na moralność jednostki. Filmowy obraz ukazuje również bezdusznych, skoncentrowanych na sensacji mediów, co przypomina o ważnym, również w dzisiejszych czasach, haśle „show must go on”. Niewątpliwie film to ekscytujące widowisko oraz kopalnia edukacyjnych zagadnień rodu z podstawy programowej a futurystyczna wizja państwa skoncentrowanego na wzmacnianiu władzy zainspiruje uczniów do rozmów o przemocy, buncie i wolności. Po seansie uczniowie udali się na obiad oraz zakupy, a następnie w dobrych humorach wrócili do Dynowa.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji szkoły za umożliwienie realizacji wyjazdu.