Z MYŚLĄ DLA MŁODZIEŻY. Z MYŚLĄ DLA PRZYSZŁOŚCI. „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież”.

Z MYŚLĄ DLA MŁODZIEŻY. Z MYŚLĄ DLA PRZYSZŁOŚCI.  „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież”.

23 maja 2023 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego w składzie Alicja Kowal z klasy 2THL oraz Patryk Trzyna z klasy 4THLa wraz z opiekunką p. Katarzyną Marcinek, a także  Pan Stanisław Tymowicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie z przedstawicielami Fundacji Misji Obywatelskiej w sprawie projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież”. Spotkanie to miało charakter informacyjny i dotyczyło zapoznania uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Rzeszowski, a także SP ZSzZ w Dynowie  z istotą w/w projektu. W sali narad Starostwa Powiatowego w Rzeszowie zebranych na szkoleniu powitał Wicestarosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz, a gospodarzem spotkania był Dyrektor Wydziału Społeczno-Oświatowego Pan Adam Kozak.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele Fundacji Misji Obywatelskiej Pan Adam Poręba – przewodniczący FMO oraz Pan Sebastian Śliwa – doradca. Prowadzący przedstawili obszary działania na jakie może być złożony wniosek o dofinansowanie projektów uczniowskich oraz odpowiadali na pytania uczestników szkolenia dotyczących terminu realizacji projektu i kosztów finansowania zamierzonych działań. Przykładowo, młodzi ludzie będą mogli ubiegać się na działania związane z organizacją wydarzeń kulturalnych, akcji charytatywnych, zawodów sportowych, konkursów, plebiscytów lub rajdów rowerowych. Kilka słów o projekcie.

Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież” to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Jest on adresowany do młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie za zaproszenie do udziału w projekcie „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież” oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół ZSzZ w Dynowie za współpracę przy realizacji tego projektu. Katarzyna Marcinek – opiekun Samorządu Uczniowskiego.