ZAPRASZAMY ZESPOŁY KLASOWE DZIEWCZĄT DO UDZIAŁU W KONKURSIE PROMUJĄCYM ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ

„WIEM, CO JEM”KONKURS ORGANIZOWANY JEST PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ZSzZ W DYNOWIE

W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU„SZKOLNE AKCJE – INSPIRACJE” SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Termin: 11.10.2023 r.(środa)

Miejsce: Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie

Cel konkursu:

Celem konkursu jest upowszechnianie podstawowych wiadomości dotyczących zdrowej żywności oraz zasad prawidłowego odżywiania, a także promowanie żywności ekologicznej, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i potrzeb estetycznych uczniów.

Zainteresowanie problematyką prozdrowotną uczniów jest głównym zadaniem tego przedsięwzięcia.

Zasady konkursu:

• Konkurs będzie przeprowadzony jako współzawodnictwo drużynowe dziewcząt reprezentujących poszczególne zespoły klasowe Technikum w ZSzZ w Dynowie.
  • Zespół klasowy reprezentuje 4 uczennice.
  • Uczestniczki konkursu będą musiały wykazać się wiedzą teoretyczną, a także praktyczną w przygotowaniu zdrowego posiłku z zastosowaniem produktów z nowej piramidy żywieniowej.
  • Posiłek przygotowany przez zespoły klasowe nie może wymagać obróbki termicznej (gotowania, smażenia, pieczenia) i powinien składać się głównie z produktów naturalnych i jak najmniej przetworzonych.
  • Posiłek powinien być propozycją przekąski, sałatki lub kanapki, która może stanowić tzw. „drugie śniadanie” ucznia.

Kryteria oceny przygotowanych potraw:

• pomysł wykonania
  • wartość odżywcza posiłku
  • smak potrawy
  • estetyka wykonania i podania posiłku.

Informacje dodatkowe:

• Organizator konkursu przewiduje nagrodzić trzy najlepsze drużyny. Nagrody zostaną sfinansowane ze środków dotacyjnych pozyskanych w ramach przystąpienia SU w ZSzZ w Dynowie do projektu Fundacji Misji Obywatelskiej „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież!”

Zgłoszenia udziału w konkursie należy dokonać do dnia 06.10.2023 r. (piątek) u Szkolnego Koordynatora Zespołu Promocji Zdrowia p. Aliny Paściak oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyny Marcinek i p. Piotra Marcinka