Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński  w oczach dzieci i młodzieży”

Regulamin V edycji Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński  w oczach dzieci i młodzieży”  dla szkół z Pogórza Przemysko Dynowskiego.

I. Organizatorami konkursu są:Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

II. Konkurs organizowany jest pod PATRONATEM HONOROWYM: Poseł na Sejm RP dr Ewy Leniart, Starosty Rzeszowskiego dra Krzysztofa Jarosza, Dziekana Dekanatu Dynów Ks. Prałata dra Norberta Podhoreckiego, Wójta Gminy Dynów Wojciecha Piecha, Burmistrza Miasta Dynów Zygmunta Frańczaka, Nadleśniczego Nadleśnictwa Dynów Jacka Gałuszki, Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie Grażyny Paździornej oraz patronatem medialnym: Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej i „Via” Katolickiego Radia Rzeszów.

III. Cele konkursu:

• poznanie oraz wcielanie w życie wartości i ideałów, którym służył Jan Paweł II
    i Kardynał Stefan Wyszyński – Patron szkoły,
  • ukazanie wpływu przyrody Podkarpacia na życie Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
  • ukazanie wzorców osobowych dwóch wybitnych Polaków,
  • rozbudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży,
  • umożliwienie uczniom osiągnięcia sukcesu.

IV.Warunki uczestnictwa i kategorie konkursowe.

1. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych
    i ponadpodstawowych z terenu Pogórza Przemysko –
  2. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych:
  • grupa Iklasy I III szkoły podstawowej
  • grupa II – klasy IV VI szkoły podstawowej
  • grupa III klasy VII – VIII szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe

V.Warunki udziału:

Uczestnicy posługując się niżej wymienionymi technikami przygotowują pracę zgodnie z hasłem: „Przyroda Podkarpacia i jej wpływ na życie Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Organizatorzy oczekują na prace plastyczne wykonane techniką: malarstwo, rysunek, collage, grafika, haft i inne (prace bez dodatku materiałów sypkich, m.in. takich jak kasze, ryż lub plastelina). Wymagany format A3 lub przestrzenny nie większy niż 30 x 20 x 20 (cm). Do pracy należy dołączyć metryczkę pracy stanowiącą załącznik nr 1 do regulaminu.   Jury dokona oceny według następujących kryteriów:ciekawe rozwiązania plastyczne, oryginalność pracy,  zdolności plastyczne.

VI.Terminarz.

1. Opisane prace plastyczne należy przesłać lub podać organizatorom do  24.10.2024 r. (czwartek) – liczy się data wpływu do szkoły.
  2. Gala konkursowa, połączona z ogłoszeniem wyników, wręczeniem dyplomów i nagród Laureatom, odbędzie się 14.11.2024r. (czwartek) w auli szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, godz. 9.00.

VII. Informacje organizacyjne.

1. Organizatorzy zapewniają poczęstunek.
  2. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.
  3. Organizatorzy przewidzieli podziękowania dla opiekunów i szkół przygotowujących uczestników.
  4. Prace konkursowe prosimy przesłać na adres:

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

ul. Polna 3, 36 – 065 Dynów

(z dopiskiem) Konkurs „Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży”

1. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac konkursowych.
  2. Dodatkowe informacje można uzyskać za pośrednictwem sekretariatu szkoły:   tel. (16) 652 10 45    albo e-mail: dynowzsz@poczta.onet.pl            Osoba do kontaktu  – ks. Dominik Majchrowicz.
  3.  W przypadku ewentualnych zmian każda szkoła zostanie dodatkowo poinformowana

Metryczka pracy – zał. nr 1- d.