Zbiórka baterii w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie z firmą REBA-  Organizacją Odzysku S.A.

Zbiórka baterii w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Dynowie z firmą REBA-  Organizacją Odzysku S.A.

Zespół Szkół  Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie aktywnie włączył się w akcję ekologiczną organizowaną przez firmę REBA S.A., będącą od ponad 21 lat liderem w zakresie odzysku i recyklingu zużytych baterii. Celem zbiórki była edukacja uczniów oraz społeczności lokalnej na temat korzyści płynących z właściwego segregowania odpadów niebezpiecznych, jakimi są zużyte baterie. Akcja miała na celu nie tylko zmniejszenie ilości szkodliwych substancji trafiających do środowiska, ale także promowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży.

W ramach zbiórki w szkole zostały ustawione specjalne pojemniki na zużyte baterie, do których każdy mógł wrzucić swoje odpady. Podczas trwania całej akcji udało się zebrać ponad 120 kg baterii, które zostaną przekazane do REBA S.A., gdzie zostaną bezpiecznie przetworzone i poddane recyklingowi. Dzięki temu wspólnie przyczyniamy się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za aktywny udziału w akcji! Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia był Pan Paweł Siwulec.