BLISKO BIBLIOTEKI, DALEKO OD NUDY

BLISKO BIBLIOTEKI, DALEKO OD NUDY udział uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w spektaklu teatralnym „Consilium Facultatis” w ramach inicjatywy oddolnej „Od czytelnika do aktora – spotkania z Aleksandrem i Janem Fredrami”

W dniu 18 października 2024 roku uczniowie klas 1a, 1THI, 1TPS, 2TL, 3TH, 3TI oraz 3TL Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu teatralnym wystawionym w sali Domu Strażaka w Dynowie, przygotowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie.  Spektakl  pt.: „Consilium Facultatis” Jana A. Fredry, syna autora „Zemsty”, to znakomita komedia obyczajowa w jednym akcie, której akcja dzieje się w dworku szlacheckim rodziny Bolbeckich na prowincji. Pan domu oczekuje na przybycie nowego lekarza, gdyż jego poprzednik – stary medyk, który na wszystkie przypadłości miał jeden sposób – obfity posiłek i lewatywę, zmarł.  Przybycie nowego doktora opóźnia się, a to daje powód do zaistnienia „nowym lekarzom”, niekoniecznie z dyplomem i po studiach. Komedia pokazuje, że przecież każdy z nas zna się świetnie na medycynie. W finale niedomagający gospodarz cudownie zdrowieje i wszystkie inne perypetie kończą się szczęśliwie.

Sztuka wyreżyserowana przez panią Krystynę Dżułę wszystkim uczniom bardzo się podobała. Gra dynowskich aktorów  z Zespołu Teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” została nagrodzona szczerymi oklaskami. Na ręce pani Reżyser społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie przekazała jesienne kwiaty – dowód uznania dla całego zespołu artystów. Opiekunami uczniów byli nauczyciele – pan Bogdan Sieńko, pani Elżbieta Kiszka, pani Katarzyna Stpiczyńska, pani Karolina Bal, pani Agnieszka Smaroń, pan Sławomir Litwin i pani Bogusława Pinkowicz.