Dzień Otwarty dla uczniów klas ósmych w Zespole Szkół Zawodowych  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Ponad 150 ósmoklasistów z niemalże 20 szkół podstawowych odwiedziło w dniu 19.04.2024 r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w ramach Dnia Otwartego. Panująca w szkole ciepła i gościnna atmosfera w połączeniu z profesjonalnie przygotowanymi wystawami sprawiły, że wydarzenie to spotkało się z bardzo dobrym odbiorem zarówno uczniów jak i ich opiekunów. Pojawiające się w szkole zorganizowane grupy, a także licznie przybywający indywidualnie uczniowie w pierwszej kolejności mieli okazję obejrzeć bogatą ekspozycję przygotowaną przez nauczycieli i uczniów na finał XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu “Podkarpacka Tęcza”.

Następnie zostali powitani przez panią Dyrektor Halinę Cygan i zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, którą przedstawiła pani Anna Fara, doradca zawodowy. Ostatnim elementem, poprzedzającym wycieczkę po szkole, był występ szkolnej grupy sportowo-tanecznej „APLAUZ”. Wszystkie drzwi były w tym dniu otwarte dla zwiedzających. Ósmoklasiści w towarzystwie swoich starszych kolegów, uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, a także pod opieką naszych nauczycieli mieli okazję zobaczyć klasopracownie, sale informatyczne, CKU – warsztaty szkolne, obiekty sportowe, a także szkolną stołówkę, bibliotekę czy szatnię. W auli szkolnej swoje działania zaprezentował prowadzony przez nauczycieli panią Katarzynę Marcinek i pana Piotra Marcinka wraz z Samorządem Uczniowskim.

Ostatnim przystankiem był główny hol, gdzie swoje stanowiska przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz doradca zawodowy. Obok urządzeń typowych dla poszczególnych zawodów, na stoiskach znalazły się podręczniki do przedmiotów zawodowych, a także informacje dotyczące egzaminów zawodowych, praktyk czy innowacji pedagogicznych. Atrakcyjna dla uczniów była również ścianka do zdjęć z modnym motywem skrzydeł, a także możliwość obejrzenia i sfotografowania się na tle największego na świecie „Monster Trucka” oraz „Monster limuzyny” należących do znanego dynowskiego pasjonata motoryzacji Przemysława Kołtuna, który jest także absolwentem naszej szkoły. Na uczniów szkół podstawowych oraz ich opiekunów czekał również słodki poczęstunek, a na pamiątkę wizyty w naszej szkole każdy gość otrzymał torbę zakupową z logo i nazwą szkoły.

Organizacja Dnia Otwartego to efekt współpracy Dyrekcji, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, a także wielu uczniów. W tym dniu wszyscy byliśmy obecni i widoczni na szkolnych korytarzach, w klasopracowniach bądź na głównym holu. Cieszymy się, że frekwencja dopisała i mogliśmy się zaprezentować tak dużej grupie ósmoklasistów, w tym naszych przyszłych uczniów.

Serdeczne podziękowania  składamy: Panu Wójtowi Gminy Dynów Wojciechowi Piechowi, oraz Panu Wójtowi Gminy Nozdrzec Stanisławowi Żelaznowskiemu za pomoc w organizacji transportu, Dyrektorom szkół za pomoc organizacyjną, a uczniom klas ósmych, Ich Rodzicom i Opiekunom za udział w „Dniu Otwartym”.