I miejsce uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie w etapie regionalnym Ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”

I miejsce uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w etapie regionalnym Ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W dniu 19.04.2024r. odbył się w Rzeszowie II etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to IX edycja 2023/2024 konkursu – „Turbolandeskunde – die Schweiz”. Organizatorem konkursu jest #Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem #Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu #GoetheInstitut w Krakowie.Uczniowie odpowiadali w grupach trzyosobowych na pytania zamknięte i otwarte przedstawione na prezentacji multimedialnej. Dotyczyły one m.in. geografii, historii,  gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W roku szkolnym  2023/2024 pytania dotyczyły Szwajcarii. Oprócz umiejętności językowych, należało wykazać się przede wszystkim szczegółową wiedzą merytoryczną na temat tego kraju. W tym roku konkurs uświetniły swoją obecnością dr Małgorzata Sieradzka oraz dr Bogusława Rolek z #Katedry Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nasi uczniowie z klasy 3TI (technik informatyk) –  Patryk Chromiak, Konrad Kurdybacha, Maciej Warchoł – podjęli się tego niełatwego zadania i zajęli ostatecznie I miejsce w konkursie, dzięki czemu zakwalifikowali się do finałowego etapu, który odbędzie się w czerwcu w #GoetheInstitut w Krakowie. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w nauce oraz sukcesu w ostatnim etapie konkursu. Opiekunkami uczniów są Pani Agata Krupa i Pani Agnieszka Kędzierska