OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z HISTORII ,,JAGIELLONOWIE W POLSCE I EUROPIE’’ ORAZ OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z ,,MITOLOGII GRECKIEJ I RZYMSKIEJ’’.

W marcu bieżącego roku miała miejsce Ogólnopolska Olimpiada z historii pod tytułem ,,Jagiellonowie w Polsce i Europie’’, mająca na celu sprawdzić posiadaną przez uczniów wiedzę na temat dynastii Jagiellonów, jak również zainteresować uczniów rodzimą historią, kulturą i stosunkami panującymi między państwami pod panowaniem Jagiellonów.Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie reprezentowany był przez trzech uczniów, którzy zajęli dobre lokaty, biorąc pod uwagę ilość uczniów uczestniczących w konkursie. Na 159 uczestników Roksana Skrabut (klasa 2THL) zajęła 15. miejsce, Bernadeta Tymowicz (klasa 2THL) 26. miejsce oraz Kacper Rogosz (klasa 1TL) 27. miejsce. Gratulujemy wysokich wyników.

Ogólnopolska Olimpiada z ,,Mitologii greckiej i rzymskiej’’, mająca za zadanie rozbudzić zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą starożytną również cieszyła się sporą popularnością. Wzięło w niej udział 351 uczniów. Reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiej w Dynowie uplasowali się na następujących pozycjach: Eliza Tyka (klasa 1TL) 29. miejsce, Karol Kufel (klasa 2THL) 41. miejsce i Alicja Kowal (klasa 2THL) również 41. miejsce. Dziękujemy za udział i gratulujemy dobrych wyników.

Szkolnym opiekunem obydwu olimpiad była Pani Izabela Jach.