Spotkanie autorskie z Panem Jackiem Komudą w ramach projektu „Symbole Narodowe - Ostoją Polskości”.

Spotkanie autorskie z Panem Jackiem Komudą w ramach projektu  „Symbole Narodowe - Ostoją Polskości”.

W dniu 02 czerwca 2023r. w auli szkolnej   dla klas: 1a, 1TI, 1TPS, 1TL, 1TH, 2TI, 2THL, 2TPS, 3THL, 3TI odbyło się spotkanie autorskie z Panem Jackiem Komudą – pisarzem, pasjonatem historii. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Pani Halina Cygan , która powitała zaproszonych gości. Tematem głównym była, m.in. symbolika narodowa, a uczniowie mogli obejrzeć także fragment filmu „Diabeł  Łańcucki”. Spotkanie mogło się odbyć dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i oraz środkom Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Jego organizatorem  – autorem projektu pod nazwą „Symbole Narodowe – Ostoją Polskości” jest Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie na czele z Panią Dyrektor Grażyną Paździorny, a jego partnerem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Dynowie.

W spotkaniu uczestniczył Pan Sławomir Kwoka, założyciel Fundacji Ułani Króla Jana, pasjonat historii i kuchni staropolskiej. Jednym z jego ostatnich projektów wraz z fundacją była produkcja serialu historycznego „Diabeł Łańcucki”, opartego na powieści właśnie Pana Jacka Komudy.

Ostatnim punktem spotkania były krótki quiz dotyczący symboli narodowych, a jego zwycięzcy otrzymali szaliki właśnie z symbolami narodowymi.