Szkolenie „Programowanie w języku Python”

Szkolenie „Programowanie w języku Python”

Szkolenie „Programowanie w języku Python” dla uczniów Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

W dniu 12.02.2024r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, odbyło się szkolenie pt. „Programowanie w języku Python”, przeprowadzone przez Pana Mateusza Liputa – pracownika naukowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 5TIa i 4TI z 5 – letniego Technikum w zawodzie technik informatyk.

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

Ponieważ Python jest jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie języków programowania zarówno wśród osób rozpoczynających swoją karierę, jak i tych którzy od lat zajmują się programowaniem, więc szkolenie z jego zakresu cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dla osób zaznajomionych z branżą programistyczną język Python jest nie tylko intuicyjny i czytelny, ale daje wiele możliwości, ponieważ dzięki niemu można stworzyć zarówno proste skrypty, jak i skomplikowane aplikacje backendowe. Co ciekawe, język ten wykorzystują gigantyczne firmy, do których należą między innymi Google, Instagram czy NASA więc jego znajomość daje wiele możliwości w przyszłej pracy zawodowej uczniów.

Tematyka zajęć oprócz treści związanych z programowaniem, obejmowała również kwestie dotyczące planowania dalszej edukacji po ukończeniu technikum. Uczniowie zaznajomieni zostali z ofertą edukacyjną WSiZ z siedzibą w Rzeszowie oraz otrzymali bardzo przydatne informacje dotyczące powodów, dla których warto studiować i to nie tylko na kierunkach informatycznych.

Serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi Liputowi za cykliczne prowadzenie zajęć dla uczniów Naszej Szkoły oraz za dotychczasową współpracę. Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Cygan za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia.