Wycieczka integracyjna klasy 2TI do Przemyśla.

Wycieczka integracyjna klasy 2TI do Przemyśla.

            Przemyśl to miasto, które w tym roku odwiedzili uczniowie klasy 2TI w ramach wycieczki integracyjnej. Odbyła się ona 27 marca 2023 roku i posiadała bogaty program. Zaczęliśmy od spaceru po górującym nad Przemyślem wzgórzu Zniesienie, którego nazwa upamiętnia pokonanie „zniesienie” w tym miejscu Tatarów. W trakcie spaceru nie pominęliśmy amfiteatru, który jest miejscem plenerowych koncertów, imprez kulturalnych i turystycznych. Następnie udaliśmy się na tajemniczy Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.), który jest najbardziej znanym punktem Zniesienia i według legendy został usypany przez Tatarów jako mogiła poległego w walce chana. 

           Kolejnym punktem programu była wizyta w Bowling Club Japa, gdzie przez dwie godziny rywalizowaliśmy ze sobą w bowlingu. Należy pamiętać, że bowling od kręgli różni się tym iż w bowlingu kręgle zbija się kulą z trzema dziurami na palce, gdzie kręgle ustawiane są w trójkąt. Gra składa się z dziesięciu rund, a każda runda z maksymalnie dwóch rzutów każdego gracza. Z kolei kręgle w tradycyjnym rozumieniu składają się z dziewięciu elementów do zbicia i kuli bez dziur. W przerwach między rzutami chętnie korzystaliśmy z dostępnych w lokalu automatów do gier siłowych, refleksomierzy, stołów do gry w cymbergaja czy piłkarzyki. Po aktywności fizycznej czekała na nas gorąca klubowa pizza, którą zjedliśmy ze smakiem przy wspólnym stole. Z bowlingu przejechaliśmy naszym busem do centrum miasta, gdzie znajduje się najwięcej zabytkowych kamienic, Rynek ze słynnym pomnikiem Wojaka Szwejka, Plac Niepodległości z pomnikiem siedzącego na fotelu Jana Pawła II oraz dwa znane przemyślanom deptaki: ul. Franciszkańska oraz ul. Kazimierzowska. Przy tej  drugiej znajduje się słynna przemyska lodziarnia Fiore, którą również przy tej okazji odwiedziliśmy i zjedliśmy pyszne rzemieślnicze lody. Przez kolejne pół godziny mieliśmy możliwość samodzielnie poznawać Przemyśl, odwiedzić okoliczne sklepiki i rzemieślnicze piekarnie. Wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy dostarczyły nam bardzo różnych i odmiennych wrażeń. Od spokojnego spaceru wśród zieleni po tajemniczym Zniesieniu, przez intensywną grę w bowling i popularny fasfoodowy obiad w nowoczesnym klubie, po wyborny deser w bajkowej lodziarni w otoczeniu zabytków i starych mieszczańskich przemyskich kamienic. Wyjazd zaplanowała i zorganizowała nasza wychowawczyni Pani Karolina Prokop, która mieszkała w Przemyślu przez ponad 15 lat i pracowała w szkole położonej tuż obok Rynku miasta. W wycieczce towarzyszyła nam również Pani Elżbieta Kiszka.

Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor Halinie Cygan i Panu Wicedyrektorowi za udzielenie zgody na ten wyjazd. Jest to szczególnie zauważalne na zdjęciach, że telefony komórkowe były przez większość czasu schowane w kieszeniach, a uczniowie dużo ze sobą rozmawiali, siedzieli przy stolikach i w busie z kolegami, z którymi w klasie zwykle nie mają większego kontaktu. W drodze powrotnej wspominali miniony dzień i ku zaskoczeniu opiekunek śpiewali piosenki. To był bardzo udany integracyjny wyjazd. Zachęcamy również inne klasy do odwiedzania Przemyśla.

  \